Jump to content
Sign in to follow this  
AkAi

Propuneri pentru imbunatatirea serverului

Recommended Posts

Respawn la warm-up?

• Like 1

Premierea pe categorii  la o data stabilita de voi(conducerea) a celui care are numarul cel mai mare de kill pe m4,ak,lama,awp.! chiar si ceva simbolic ca premiu :D 

@dEZy , @danutza , @sunt beat , @AkAi, @Lulu @InDii daca se face si 1 tabel cu numele jucatorului,arma si recordul personal,ar fi si mai super ! :D

• Like 2
  • Upvote 3

Acum 5 ore, KillSoft a spus:

Premierea pe categorii  la o data stabilita de voi(conducerea) a celui care are numarul cel mai mare de kill pe m4,ak,lama,awp.! chiar si ceva simbolic ca premiu :D 

@dEZy , @danutza , @sunt beat , @AkAi, @Lulu @InDii daca se face si 1 tabel cu numele jucatorului,arma si recordul personal,ar fi si mai super ! :D

Pentru asa ceva trebuie sa aveti skinuri stt si resetat....însă ideea este foarte buna vom.dezbate acest subiect

• Like 1

Nickname: //Bogdan

Grad Pe Server: H E L P E R

Propunerea Mea: mai multe mape awp :) 

• Like 1

La craft sa se adauge sansa la arme care nu se gasesc in cufere,sa fie ceva mai special.In felul acesta am spori interesul pentru a face craft si comert cu pulbere . Nu e funny sa cumperi pulbere cu 3k si la o simpla socoata 3x30=90k si pica un item stt care nu are cautare pe server....playerul nu mai are nici un interes sa faca craft...si  automat piata stacneaza in ce priveste skin stt :( 1 item din fiecare categorie sa fie adaugat(cutit,m4,ak...etc) Ideea este a cuplului buddy-helper @KillSoft @Bogdan.Am postat eu fiinca el e mai ocupat cu altele ...iar eu am weekend liber 

Va multumim ! :D 

• Like 3

Ca sa-l citez pe  colegul @KillSoft,  as dori sa-i spun ca in primul rand piata nu functioneaza deoarece nu exista lichidități pe server, adica efectiv jucatorii nu au bani sa cumpere, de aceea pretul pulberii este de 3k si aproape orice item pe care ai vrea sa-l vinzi abia reusesti la pretul minim sau chiar deloc.

Ca sa-i îmbunătățesc ideea, as spune ca decat sa apara skinuri speciale pe care nu le gasesti in cutii, ai putea sa-ti alegi propriul item pe care il vrei (si ca sa unesc ideile, pot exista  skinuri speciale din wipe-urile anterioare care au fost cele mai spreciate si cautate, macar 1item/wipe, dar in acelasi timp aceste skinuri sa nu poata pica din drop simplu).

• Like 4

Warfield Awards

2 hours ago, lupi said:

Ca sa-l citez pe  colegul @KillSoft,  as dori sa-i spun ca in primul rand piata nu functioneaza deoarece nu exista lichidități pe server, adica efectiv jucatorii nu au bani sa cumpere, de aceea pretul pulberii este de 3k si aproape orice item pe care ai vrea sa-l vinzi abia reusesti la pretul minim sau chiar deloc.

Ca sa-i îmbunătățesc ideea, as spune ca decat sa apara skinuri speciale pe care nu le gasesti in cutii, ai putea sa-ti alegi propriul item pe care il vrei (si ca sa unesc ideile, pot exista  skinuri speciale din wipe-urile anterioare care au fost cele mai spreciate si cautate, macar 1item/wipe, dar in acelasi timp aceste skinuri sa nu poata pica din drop simplu).

Ak heat ! Un exemplu

Acum 15 ore, KillSoft a spus:

Ak heat ! Un exemplu

Marele meu urs ❤️ din vechiul wipe, de exemplu daca s-ar intapla asta, iti spun de pe acum ca preturile la pulberi vor exploda ca va fi mare interesul pentru ele

• Like 2

Warfield Awards

@lupi odata ce pulberea o sa fie tot mai scumpa cum crezi ca vor avea jucatorii puncte?

Eu propun sa putem cumpara pulberea asa cum se cumpara si key  ca sa nu existe preturi extraordinare pe shop, de exemplu sa vedem pulbere la 4-5k, mie unu mi se pare perfect ca pulberea sa se vanda cu 3k si sa nu o putem vinde cu mai putin sau mai mult, acesta sa fie pretul fix. Sper ca este buna propunerea mea 

Acum 1 oră, DuMi. a spus:

@lupi odata ce pulberea o sa fie tot mai scumpa cum crezi ca vor avea jucatorii puncte?

Eu propun sa putem cumpara pulberea asa cum se cumpara si key  ca sa nu existe preturi extraordinare pe shop, de exemplu sa vedem pulbere la 4-5k, mie unu mi se pare perfect ca pulberea sa se vanda cu 3k si sa nu o putem vinde cu mai putin sau mai mult, acesta sa fie pretul fix. Sper ca este buna propunerea mea 

@DuMi. in primul rand, pulberea are un pret maxim de 10k (nu o sa fie niciodata problema ca aceasta sa fie mult mai scumpa). Tu spui ca existe la magazin, una este sa ai cheia si sa deschizi pentru skin, alta e sa ai direct piesa cea mai importanta pentru armele STT, daca s-ar pune pulberea sa fie cumparata de la shop, atunci nu as mai vedea sensul cheilor si cuferelor (Cu ajutorul lor ajungi sa faci rost de pulbere), ar fi doar de umplutura. Da, poti sa spui ca  deschizi cufar ca poate iti pica un skin si dupa sa o transformi in pulbere, dar nu ai garantia ca se va intampla asta si poti obtine puncte de pe urma lor. 

In al2 lea rand, o rezolvare pe care o ceri tu, ar putea fi sa mareasca dropu de puncte pe care le obtii sa se mareasca in loc de 5-12puncte / kill sa primesti 7-15puncte , dar este faza ca in functie de performantele fiecarui jucator se obtin punctele. Adica un jucator bun mereu o sa aibe mai multe puncte decat un jucator mai slab (asta strict de performante kills/map etc), nu spun neaparat in mod general ci in mod obiectiv. 

In ambele cazuri vor exista plusuri/minusuri si oameni multumiti/nemultumiti.

Warfield Awards

adaugarea unor harti  ca acestea :

Ka_Leyna ,(lame,pentru distractie si chiar concurs ) ( https://www.resursecs.com/harti-cs/53-ka-knife-arena/354-kaleyna.html )

2 de_pgl (o harta pe care o vad des pe youtube la cs go,poate numele atrage playeri ) (https://www.resursecs.com/harti-cs/66-de-bomb-defuse/104-depgl.html )

3 De_Alcatraz (nume cunoscut,harta noua pentru mine,numar mare de download)

4 Awp_India_Hard  sau Awp_India2011 (o putem inlocui pe cea actuala,o schimbare nu strica :D)

5 Cs_Assault2010 (interesanta si asta :D)

• Like 2