Jump to content
xDallas

OFF-Topic

Recommended Posts

Prezenta la sedinta. >< @ParinteleTrepied nu uita microfonul, ne trebuie slujba de duminica. :))

• Haha 4
  • Upvote 1

@xMihai  BUNA INTENTIA! APRECIEZ! De acord cu Diana, sa ramana la ora 20:00. Asta daca sunteti cu totii de acord :) 

Imi voi daa silinta sa ajung si eu pe ts duminica.. 

Daca nu reusesc, atunci raspunsul meu ar fi asa: revelion, cu parere de rau nu. Prefer sa raman acasa. O iesire, in special daca e intre craciun si revelion, absolut da. Eu nu am habar cand revin in tara cu siguranta, dar teoretic cel mai tarziu ar trb sa plecam pe 15 decembrie. Poate sa fie luna asta plecarea mea, poate fi la inceputul lui decembrie, depinde de multi factori. 

Have a nice week-end start :)) 

• Like 1

Eu vă mulţumesc de pe acum că v-aţi gândit şi la mine, însă eu am deja alte planuri pt sărbători.. Se întoarce soră-mea acasă după 2 ani şi am nevoie de oleacă de "sister-time". ? Cat despre acea şedinţă ce va fi duminică seara, nu pot promite că voi participa la ea. ?

• Like 1

Oricum nu cred că se face de sărbători, @BuBulina. Dacă e să ne hotărâm in weekend, o să spunem tuturor :D. 

• Like 2

Haideti sa va explic umpic cum sta treaba am si vorbit cu voi in general pe ts, deci este inutil sa aruncam cu avertismente in cei noi veniti nu este vina lor ca cer wg si nu tin partea adminului.

De unde vine adminul Mastersan poate asa functiona in staful lor, cei mai vinovati suntem "noii" deoarce nu suntem in stare s-ai indrumam pe drumul cel bun si sa le explicam cum functioneaza la noi in satf.

Azi le dam avertisment miane REMOVE si peste o saptamana sau doua ii gasesti intr-un alt. satff v-am mia zis adminii bunii tu ii faci buni, sa va dau un exemplu uitati "BKP" de pe cs 

este unu care stie ce este ala cs forum /ts etc, a fost in staful nostru nu mai este  din cauza noastra.

Intr-un cuvant nimeni nu sta daca dai cu bata fara sa ii explici despre moartea cu Coasa . ;)

DECI AM PRETENTIA DE LA ORICE ADMIN ARE TIMP SI POATE SA II EXPLICE LA UN ADMIN NOU CUM FUNCTIONEAZA LUCRURILE AICI SA O FACA, CU CAT VA IMPLICATI MAI MULT CU ATAT MIA BINE PENTRU VOI . 

Edited by google
  • Like 2
  • Upvote 2

Google, nu vreau sa te contrazic...poate ar trebuie sa ne ocupam mai mult de ei, dar...sa mai puna mana sa citeasca si ei regulamentul :D De aia e postat si repostat in toate topicurile, sa mai viziteze forumul sa citeasca anunturile si sa intre pe ts3/grup, astfel nici tu si nici altii nu vor fi pusi in postura de a alege daca sa sanctioneze sau nu :) Rezolvarea e undeva la mijloc.

Edited by Diana
  • Like 3
  • Upvote 1

Eu I-am dat advertisment pe Motiv ca Nu a avut nici o dovada Pentru banul dat de El, daca avea o dovada Era alcumva situatia,apoi a intrat pe ts3, Si am lamurit situatia, trebuie putin Mai dur dragii colegii, egal unde a ADMINat El, nici acolo Nu se dadea ban fara dovada din cate stiu eu, daca Nu dam advertisment Si alte treburi o Sa Aveam banuri in fiecare zii fara dovada, 

VA rog eu la adminii care sunt noii Si Le acceptati cererile de admini, II trimiteti la mine Sa ma caute pe mine. 

• Like 1

Ah, ca sa nu mai spun ca acum 2 zile am postat la evidenta admini remove-ul lui unsto love nico sau ce nick avea care daduse ban permanent pt neprezentare WG ...sa zicem ca nu stia, dar azi ca a fost prins cu tinta la awp? Nici asta nu stia...e clar ca omul ala nici nu si-a dat interesul sa citeasca regulamentul. De incompetenti e plin pamantul, dar nu mi-as dori sa ii vad pe toti stransi pe TM. Asa ca eu sunt de parere ca Google, esti prea dragut si de treaba ca de obicei :) 

Edited by Diana
  • Haha 2

hai saluttt <3

• Like 1

Pe de o parte @google are dreptate... Dar nici cei noi nu intreaba... Prefera sa faca de capul lor. Eu cand am luat admin in prima zi, stiu ca am intrebat pe chat ce trebuie sa fac iar @Nu corespunzi ! si inca 1-2 m-au ajutat. Mi-au zis daca am intrebari, pot sa le adresez cui este online. Trebuie putina implicare si din partea lor. Eu sunt dispus sa-i ajut daca imi cer asta. Am fost cred ca primul care i-a zis lui unsto ala ca nu are voie cu wg, dar degeaba. Pana nu ii confirmase Billy, el nimic.

• Like 1
  • Upvote 2

Buna seara :D Ca tot e la moda sa facem propuneri, Hakim m-a inspirat si am zis sa vin si eu cu propunerea mea, dar aici, intr-o discutie mai privata :))

Urmatoarele situatii sunt sanctionate cu BAN PERMANENT:

• Folosirea cheat-urilor, hack-urilor, script-urilor, tinta AWP etc.;

Da, v-ati prins ! Este vorba de faimoasa tinta AWP :)) , propun sa scoatem de la situatii sanctionate cu tinta awp, mai bn sa nu avem asta trecuta la situatii decat sa o avem trecuta si sa nu tinem cont de ea. 

In urma unor discutii cu n persoane, am ajuns la concluzia ca de fapt aceasta tinta awp este egala cu 0 daca nu ai si altele pe langa (ex. No recoil) si atunci, propun: 

In situatia in care suspectam un jucator ca ar avea tinta la awp sau in urma unor ss-uri efectuate constatam faptul ca are tinta la awp, in prima faza este atentionat si rugat sa scoata tinta, daca refuza atunci il banam permanent. Daca jucatorul intelege si accepta sa scoata tinta, atunci il lasam sa joace linistit. 

Intrebarea este cum aflam ca a scos tinta? Simplu, fie la urm harta ii mai faceti un rand de ss-uri, sau in alta zi cand il mai prindeti pe sv, sau...putem face un mic topic cu jucatori de urmarit, astfel eu, admin Diana, banuiesc pe cnv de cod/am prins pe cnv cu tinta awp etc. ma duc si postez in acel topic numele playerului, de ce anume il banuiesc sau daca deja l-am prins cu tinta awp (preferabil si dovada), astfel toti adminii ar putea sa fie pe faza si in tema :)

Asa nu mai stam sa dam ban si unban (si practic sa incalcam regulamentul). 

Astept pareri/reclamatii/propuneri

Edited by Diana
  • Like 3
  • Confused 1
  • Upvote 3

Sunt complet de acord cu Diana e mult mai simplu si eficient ce propune astept cu nerăbdare secțiunea asta am deja câțiva jucatori pe lista mea un mare Pro!de la mine  super ideia .

• Thanks 1

Cu totul de acord. Un black list / de urmărit la staff only ar fi superb.

În această seară s-a hotărât că cine mai iese din grupul de admini de pe facebook rămâne ieșit permanent. Știu că pe mulți deranjează mesajele, însă se pot da notificările pe mute foarte ușor și se pot verifica când doriți. Peste caterica de care nu duce grupul lipsă, se discută și lucruri importante acolo. Vă sugerez să rămâneți. Nu cred că vă încurcă așa tare.

Numai bine.

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 4

Hai noroc . Ce va mai agitație atâta cu ESP ca nu e bun ca nu e corect setat bai oameni buni înțelegeți ca nu toti știm cum e cu ESP eu personal nu știam cum să-l setez sa fac un demo pana Acu o luna sunt Admini noi care au nevoie de ajutor am sa va rog sa specificați si cum trebuie facut sa înțeleagă omu sa iasă un demo pe plăcute vostru . va rog sa va ajutați uni pe alți e spre binele vostru si al nostru iar cei ce au probleme cu comenzile de admin sau altceva sa nu ezite sa întrebe un coleg . Astept intrebari

• Upvote 1

Daca ar arunca un ochi la Only TM staff ar sti. Aici  se vede daca sunt interesati sau nu sa invete(cei noi).

• Like 1

As dori unban cat mai repede pe ip asta daca se poate 85.196.252.245 imi cer scuze cred ca am avut halucinatii de la o bere am uitat sa mai dau drumu la sunet si am confundat cu wall  :D

• Haha 5

Ce-ai facut batrane? ? -1

• Haha 2

Acum 6 ore, Kil@ru a spus:

As dori unban cat mai repede pe ip asta daca se poate 85.196.252.245 imi cer scuze cred ca am avut halucinatii de la o bere am uitat sa mai dau drumu la sunet si am confundat cu wall  :D

[TM] Admin google unbanned Uniforms [85.196.252.245] | Ban Reason: wall

DONE.

• Like 2

3 hours ago, BisquiT said:

Ce-ai facut batrane? ? -1

Ce sa fac @BisquiT am avut o erroare si am uitat sa mai dau restart:)))

Ms @google esti un dulce :D Vezi sa nu te gandesti prea departe cu complimentu asta:)))

• Like 1

UNBANNED
[TM] Admin google unbanned Gr33n [46.214.122.221] | Ban Reason: no.ss

[TM] Admin google unbanned Gr33n [STEAM_0:1:22836173] | Ban Reason: no.ss

Adminul Silviu a procedat conform regulamentului,RedBul nu este scris nicaieri ca este obligatoriu demo on cand aplici o sedinta Foto.

Haideti sa nu ne mai inventam lucruri care nu isi au rostul!!! Welcome Domnul Gr3N next fi umpic mai rapid .Tc!

Edited 20 hours ago by google

Cu tot respectul  nu am inventat lucruri

Nu se foloseste amx_ss fara un demo in prealabil

Eu cred ca inseamna ca e obligatoriu !

Edited by <<<Red^Bull>>>

Scrie in regulament asta ? Că înainte de ss să facem demo ,dacă Omu îți dă pozele și e curat dar în demo ai faze clare de wall ce faci ?

• Like 1
  • Haha 1

In ghid admin e adaugat . Propunerea a fost acceptata si a intrat in vigoara ! Cel putin asa stiu eu !

Nu se face ss fara un demo in prealabil , acceptat de billy.

Hai sa te lamuresc Wow , pe scurt despre ce este vorba :

demo se posteaza in cazul cand adminul a facut ss unui player si playerul face

cerere unban si din motive de gen  nu reuseste , nu se pricepe  sa puna , sa gaseasca pozele , habar nu are de poze

sau nu se salveaza , pt ca din cauza asta am pierdut multi playeri bun s s-au sporit enorm cererile de unban din cauza ss-lui.

mai multe detalii la only my staff Propunere by <<<Red^Bull>>> !

am incercat sa pun link dar nu ma lasa sa postez ))

Sper ca de data aceasta o sa citeasca mai multi !

Sper ca te-am lamurit ! :blush:

Sincer m-am obisnuit deja ca eu tot imi bat capul cum si ce dar nu-s bagat in seama )))

asta e csf n-ai csf ))

Sunt nenumarate cazuri cand  playerul respectiv nu s-a dascurcat cu pozele sau un caz recent

cazul lui pakeru care din greseala a sters pozele daca  google nu intra in pc-ul lui  pierdeam un jucator bun cum am pierdut 

foarte multi jucatori din cauza asta . Deci daca posteaza pozele e ok dar daca din anumite motive nu poate atunci

e bun demoul  sa fim convinsi ca nu are cod . 

Edited by <<<Red^Bull>>>
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Salut ce ma va e greu sa faceți un demo va ia 5 minute dar voi sunteți prea Ocupați sa Jucați cs decât sa faceți un demo . Uitați ma regulamentul sau l-ați uitat din câte imi amintesc google a dat -1 la cineva pentru ca a dat ban motiv ss fără demo .Asa ca ar fi bine sa faceți demo am să-l cer de fiecare data demo cand am sa vad ca ati dat ban motiv ss . Bafta

1. . Inainte de a da ban unui codat, stati spectator si faceti demo (pentru aim, wall sau speed) sau ScreenShot (pentru wall) pentru a putea demonstra pe forum, in cazul, in care, respectivul jucator face reclamatie. Demo-ul trebuie sa fie relevant si sa aiba cel putin 3 faze clare surprinse. Daca faceti un demo mult prea scurt si surprindeti o singura faza care nu este clara, veti primi avertisment. 
  2. NU folositi comanda amx_ss decat in cazuri speciale, dupa ce ati facut un demo de cateva runde si nu va puteti da seama daca jucatorul are sau nu wallhack. Este indicat sa mai cereti o parere daca sunt si alti admini pe server, inainte de ss.                 
Edited by ADI(*-*)
  • Thanks 3